Atamızın bize Bıraktığı Emanet


Bu haber 2019-10-14 18:01:03 eklenmiş ve 323 kez görüntülenmiştir.

Nereden geldiğiniz hiç önemli değildir önemli olan nasıl biri olmayı seçtiğiniz ...

Ya söyleyecek bir sözü ya sa susacak bir edebî olmalı insanın...

Birileri sanırım iyice gündemden düştü ki...Havada bir Aksiyon kokusu var... buna inananların sayısı da kitlenin eğitim seviyesini vurguluyor. Neyse bekleyip göreceğiz...bu arada Siz aksiyonu takip ederken öbür tarafta neler oluyor kaç kişi bunun farkında bilemiyorum. 

Aklıma hep Komşunun Sütü ile uğraşırken Evdeki Bulgurdan oluşumuz aklıma geliyor...bilmem anlatabildim mi?   Bu arada kime sorsan Adalet arıyor, Demokrasiden bahsediyor...yahu Sen Önce bir kendini sorgula aldığın kararlara bir bak Eylemlerini bir incele ve Empati kur....ne demek istediğimi o vakit anlayacaksın. Sakla samanı gelir zamanı ilahi adalet öyle güzel işliyor ki...Sen hiç Buğday ektiğin tarladan Mısır biçtin mi ki! Hayır...Sözler ve Eylemler de öyledir Sen Evrene ne verdiysen Sana aynısını bahşedecektir. Biz Bazı insanları o kadar çok önemsiyoruz ki ama bir türlü hayatımıza katamıyoruz neden mi ? "Ne Karga gül bahçesinde kalabilir, ne de Bülbülü çöplükte tutabilirsin " Demek o ki! Herkes ait olduğu yerdedir. 

Dün Atamızın  Nazillilimize  Emanet bıraktığı YILLAR öncesinden kurduğu Sümerbank Basma Fabrikası gibi mükemmel  bir yerin bugün günkü hali beni perişan etti...Halbuki bu ilçemizden nice Vekil ve Belediye Başkanları geldi geçti...Merakımdan soruyorum ? Nazillilimize yaptığınız bütün  bu haksızlıklara deydi mi?  "Ben burada doğmadım ki! Nazillinin yerli halkı niye sahip çıkmamış" diyenleri duyar gibiyim...Nerede doğduğunuz önemli değil  Esas önemli olan Bulunduğunuz yerde bir sonraki Nesile bıraktığınız eserler. Bölgenize ve Ülkemize kattığınız Ekonomik destek...ve artık gòreve geldikten sonra! Ben diyen değil  Biz diyen liderler istiyoruz...Saygılar

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA