Reklamı Geç


Panasonic Microsoft bulut çözümü sağlayıcısı programına katıldı


Bu haber 2019-10-09 12:23:23 eklenmiş ve 77 kez görüntülenmiştir.

Yeni Microsoft bulut hizmetleri, Panasonic'in yeni dayanıklı Windows mobil cihazları hizmete alındığında BT'nin yönetimi için harcanan süreyi büyük ölçüde azaltıyor ve kullanıcı deneyimini önemli derecede iyileştiriyor.
 
Panasonic TOUGHBOOK, müşterilerinin kullanıma alım sürecini ve yönetim hizmetlerini basitleştiren Microsoft Bulut Çözümleri Sağlayıcısı programına katılan ilk dayanıklı mobil bilişim sağlayıcısı oldu. Müşteriler artık Panasonic'in dayanıklı Windows mobil cihazlarını bulut temelli yapılandırma ve kullanıma alma hizmeti olan Windows Autopilot ile hizmete alarak, BT'nin yönetimi için harcanan süreyi büyük ölçüde azaltıyor ve kullanıcı deneyimini önemli derecede iyileştiriyor.
 
Müşteriler Windows 10 Pro'lu Panasonic TOUGHBOOK notebook veya tabletlerin siparişlerini verirken yapılandırmayı ve hizmete alma işlemlerini Windows Autopilot ile yönetme seçeneğini tercih edebiliyorlar. Panasonic daha sonra cihazların donanımını Cardiff'teki Avrupa yapılandırma ve hizmet merkezinde buluta kaydediyor. Bu hizmet, her cihazın yapılandırma ayarının buluta gönderilmesini sağlıyor. Bir sonraki aşamada cihazlar doğrudan kullanıcılara gönderiliyor. Kullanıcılar da cihazı kutudan çıkardığında ve kendilerine verilen bilgilerle giriş yaptığında, şirketlerine ait kurulum için gerekli yapılandırma bulut üzerinden otomatik olarak cihaza ulaştırılıyor.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Çözümler ve Mühendislik Genel Müdürü Jon Tucker, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu yeni hizmete alma seçeneği, farklı konumlarda çalışanlar bulunduğu veya yüzlerce cihazın yapılandırılması gereken durumlarda müşterilere önemli avantajlar sunuyor. BT ekiplerini her cihaza aynı imajı yükleme zorunluluğundan kurtarıyor ve hizmete alım ve yönetim işlemlerini otomatikleştiriyor.”
 
Microsoft 365 Başkan Yardımcısı Brad Anderson da “Normalde IT profesyonelleri, kurumsal cihazlara yükleyeceği imajı oluşturmak ve özelleştirmek için çok zaman harcıyor. Windows Autopilot, bu duruma yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Son kullanıcının gözünden bakıldığında cihazlarını kullanıma hazır hale getirmek için birkaç basit adım yeterli oluyor. Bir BT profesyonelinin gözünden baktığımızda da Autopilot imajlama ve kayıt sürecini yönetiyor. Son kullanıcıların ise cihazı ağa bağlamaları ve kendilerine verilen bilgileri doğrulamaları yeterli. Bunun dışında her şey otomatik bir şekilde yapılıyor” dedi.
 
Windows Autopilot, ilk hizmete alımdan ömrünün sonuna kadar Windows cihazlarının yaşam döngüsünün her aşamasını hem BT hem de son kullanıcılar için basitleştiriyor. Bulut temelli hizmetlerden faydalanan Autopilot, hizmete almanın, yönetmenin ve cihazları kullanımdan çıkarmanın genel maliyetlerini, BT departmanının bu işlemler için harcaması gereken zamanı ve yönetmesi gereken altyapı miktarını düşürürken son kullanıcıların tamamına kolay bir kullanım sunarak azaltıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı