Serkan Sevim’den Birlik beraberlik çağrısı


Bu haber 2019-10-04 02:11:12 eklenmiş ve 243 kez görüntülenmiştir.

 

CHP’de kongre takvimi açıklanır açıklanmaz CHP’de siyasi kulisler hız kazanmaya başladı. Özellikle 8 Kasımda başlayacak olan Delege seçimleri sonrası ilçe başkanlığı seçimlerininde tarihi belli olacak.

Kongre takviminin açıklanması ile beraber Yerel seçimler öncesi görevden alınan Ali Deveci’nin yerine Nazilli İlçe Başkanlığına atanan Serkan Sevim, Birlik ve beraberlik çağrısı yaparak herkesi CHP çatısı altında bir ve beraber olmaya davet etti.

Serkan Sevim Ekonominin zor günler geçirdiğini ifade ettiği açıklamasında şunlara değindi. “Türkiye’nin ekonomisinin çok büyük başarılara imza atacağını, ülkenin her alanda uçuşa geçeceğini, işsizliğin azalacağını, enflasyonun düşeceğini vaat ederek  getirilen ucube başkanlık sistemi ülkenin hiçbir sorunu çözemedi. Her geçen gün temel tüketim maddeleri, benzin, elektrik doğal gaz ve bir çok hizmet çeşidine  arka arkaya yapılan zamlarla fakirleştirilen halkımız çaresiz. Cumhuriyet  tarihinde görülen en yüksek işsizlik oranı ile karşı karşıyayız. Alavere dalaverelerle düşük gösterilmeye çalışılan enflasyon en yüksek sevide seyrediyor.  Ekonominin durma noktasına geldiği bu dönemde asgari ücretle yaşayan vatandaşlarımız ay sonunu getiremiyor, çocuklarının eğitim masraflarını gideremiyor ve borç batağında yaşıyor. Ama artık Türk halkı kendisinin bu şekilde yönetilemeyeceğini anladı. Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi işte ülkemizin böyle zor koşullar altında olduğu bir dönemde kurultaya gidiyor. Cumhuriyet Halk partisinin siyaset sahnesinde hak ettiği onurlu yeri alabilmesi ve tüm halkımızın özlediği umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olabilmesi için doğru, gerçek sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı mücadeleden yorulmayan, tüm siyasi hırs ve rövanşist duygulardan ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış iktidara alternatif olmaya odaklanmış dinamik kadrolara ihtiyaç vardır. Bu gün kişisel zaaflarımızı partinin dışında tutarak Cumhuriyet Halk Partisine yaraşır bir disiplin içinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür. Bugün birbirimizi anlamaya dinlemeye çalışarak kimseyi ötelemeden, yok saymadan insan ve emek odaklı mücadeleyi paylaşma günüdür. Ben şimdi buradan geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak birlikte davranmaya çağırıyorum. Bu mücadeleye gönül vermiş herkesi  Cumhuriyet Halk Partisinde birlik olmaya Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımaya bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Bu  vesileyle önümüzdeki kongre sürecinin birlik beraberlik kardeşçe geçmesini ve patimizin bu süreçten güçlenerek çıkmasını umuyor, kongrelerin ve kurultayın Türkiye’ye hayırlara vesile olmasını diliyorum.”           

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop