NAZİLLİ İŞKUR VE HALK EĞİTİM İŞBİRLİĞİNDE ENGELLİLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ


Bu haber 2019-10-01 19:32:33 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

Nazilli İŞKUR Şube Müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Engelliler öncelikli olmak üzere düzenlenecek olan Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi. Nazilli ve bağlı ilçelerinde ikamet edenlerin engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata adapte olmaları ve devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için 4 gün sürecek eğitim düzenlenecek.

Nazilli Hizmet Merkezi Müdürü Yakup ERGENLİK; İŞKUR, "Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini, bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlanmış olacaklardır. Kendi işini kurmak isteyen girişimciler de KOSGEB desteklerinden faydalanabilecektir. 19-27 Ekim 2019 tarihlerinde başlayacak girişimcilik eğitimine başvurular e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılacaktır. En son başvuru 13 Ekim 2019’da olacağından, girişimcilerin gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz. Herhangi bir sıkıntı halinde Nazilli İŞKUR’a başvurabilir ve gerekli destekleri alabilirler. Engelli ve Eski hükümlü Proje başvuruları için tüm teknik desteği Nazilli İŞKUR verecektir. Herkesin bu desteklerden faydalanmaları için Nazilli İŞKUR’a bekliyoruz."

Nazilli Halk Eğitim Müdürü Muhlis Sönmez; "İlçemizde her ferdin eğitim talebini karşılamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bunun için tüm kurumlarla eş güdümlü çalışmalar yapmaktayız. Amacımız o ki; ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerini, bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Girişimcilerimizin cesur olmalarını temenni ederim."

Eğitimlere başvurular 13 Ekim 2019 tarihine kadar başvurulacaktır. Eğitimler 19-27 Ekim tarihlerinde Halk Eğitim Müdürlüğünde yapılacaktır. Müracaatlar e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılabileceği gibi, başvurularda sıkıntı yaşayan Engelli ve eski Hükümlü vatandaşlarımız Nazilli İŞKUR Hizmet merkezine de başvurarak yardım alabilirler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı