Bir Mehmet Yüzügüler Olmak


Bu haber 2019-09-28 02:08:03 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.

Nazilli ve Aydın Siyasetine bir dönem damga vuran Nazilli siyasetinde Aydın Siyasetine yön veren Anavatan Partisinde yaptığı hizmetler ile herkesin takdirini toplayan Laf değil icraat adamı olan Mehmet Yüzügüler’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim.

Türkiye’de siyasetçi olmak kadar zor bir şey yoktur. Kimini memnun edersiniz kimini mutsuz edersiniz denge unsuru oldukça zordur.

Mehmet Yüzügüler iyi bir siyasetçi olduğu kadar sağlam bir politikacı idi. Karıştırmayın siyaset başka Politika başka şeylerdir.

Mehmet Yüzügüler soy adı gibi yüzü hep gülen bir insandı. Aydın için Nazilli için ne yapılması gerekiyorsa o dönemlerde yaptı.

1984 yılında Aydın Milletvekili görevini yürütürken 1987 yılında Halkın Teveccühü ile Nazilli’de Anatavan Partisinden katıldığı belediye Başkanlığı seçimlerini kazanarak Belediye başkanı seçildi.

Dönemin Liderleri Turgut Özal ile arasında adeta su sızmıyordu. Öyle çalışmalara imza atmışlar ki şimdi ki siyasetçilere taş çıkartır adeta.

Anavatan Partisinin güçlü olduğu dönemlerde Mehmet Yüzügüler Aydın ve Nazilli için bir çok şeyi hayata geçirmiş o dönemler Nazilli Aydın için siyasetin Masterinin yapıldığı yer olarak anılmıştı.

Yani Sözün Özü Böylesine siyasetçiler artık yok.. Mehmet Yüzügüler ardında  önemli bir Mirasını, Oğlu Gürdal Yüzügüler gibi Kaliteli bir insanı bırakarak aramızdan ayrıldı

Gürdal Yüzügüler’de babası gibi ilkeleri ve doğruları olan bir işadamı Mehmet Yüzügüler hiçbir zaman ilkelerinden ödün vermemiş, daldan dala konmamış, her partiye de kucak açmamış gelen teklifleri kendi üslubu ve mizacı ile geri çevirmiş, kimseyi kırmamış, ‘siyaset yoksa ben yokum’ demeyen bir insandı.

Kısacası Mehmet Yüzügüler adam gibi Adamdı

Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı