Nuri Arslan’dan Tokat gibi Yanıtlar


Bu haber 2019-09-19 19:37:44 eklenmiş ve 608 kez görüntülenmiştir.

 

Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Nuri Arslan ve yönetim kurulu hakkında ortaya atılan iftiralara belgeleri ile yanıt verdi. Her yazılan ve çizilene karşılık açıklama yapma zorunluluğu hissettiklerini ifade eden Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Nuri Arslan, ‘iftira ve çamur ile kimsenin bir yere varamayacağını ifade ederek Rakibine tokat gibi cevaplar verdi.

Sanayi Sitesi toplantı salonunda gerçekleştirilen, yönetim kurulu ve ortaklarında hazır bulunduğu toplantı da hakkında atılan iftiralara cevap veren Başkan Arslan şunları söyledi. “Ben birçok kez Nazilli’mizin gelişimi ve refahı için yönetim kademelerinde yer aldım. bu vesile ile seçimlere girdim. Birçok tecrübe yaşadım. Ancak bu seçim sürecinde yaşanan kirli ayak oyunları, karalama kampanyaları ve bol kepçeden atılan vaatlerin bu kadar aleni olduğu ve bir arada yapıldığı bir seçim süreci görmedim.

Şimdi bir koltuğa neden talip olursunuz. Daha iyi yönetmek için, o kurumu daha ileriye taşımak için. Arkadaşlarımız ne diyorlar değişim ve adalet.

Şimdi tüm ortaklarımızın kendisine şu soruyu sormasını istiyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine bir tuğla daha koyacak, geçmişte kazanılan hakları ve gelirleri koruyacak bir yönetime gönül rahatlığı ile oy verirsiniz değil mi?

Yönetimi emanet edersiniz?

Ben de bu kooperatifin bir ortağı olarak emanet ederim.

Ancak ben bu işi yapma ehliyeti olmayan, koltuğa oturduğunda mirasyedi gibi davranacak olan, kooperatif ile, sanayi ile gönül bağını geçtim, ticari bağı olmayan, ticareti de siyaset gibi gören birisine bu koltuğu emanet etmem.

Esas konu budur arkadaşlar.

Bu işi kime emanet edeceksiniz?

Yeni fikirlere açığız ancak bir çuval inciri berbat edecek olan kişilere de bu otağın yönetimini emanet etmeyiz. Buna müsaade etmeyeceğinizden eminim.

Biz sokakta, işyerinde, orada burada işkembeden atılan boş vaatleri de duyuyoruz.

Bir gün ortaklara 85 bin lira dağıtıyor arkadaş, bir gün hisse 50 bin lira oluyor, bir bakmışsınız 25 bin lirada karar kılıyorlar.

Neye göre bilen var mı?

Yok.

Kooperatifimizin göreceği zararlara rağmen şahsi hırs ve menfaatleri için yalan ve iftiralardan çekinmediklerini kooperatif ortaklarımıza kasamızda hazırda 80-100 milyon TL olduğu, bu paranın Nuri Arslan devrilir devrilmez ortaklara pay edileceği, mücadelelerinin bu olduğu yalanının arkasına sığınmaktadırlar.

Kısa bir sürede bir o kadar daha değer kazandıracak projelerimizin devam ettiği kooperatifimizi aceleyle sonlandırıp, talan edercesine Nakde dönüştürüp, ortaklarımızın 50 yıllık mücadelesini yok edip komik paralar dağıtılabileceğinden bile haberdar olmayan veya haberdar olup bunu ortaklarımıza doğru yansıtmayan iftiracılara;

Biz bunun fizibiletisini yaptık. Kooperatifimizin ne kadar sürede tasfiye edilebileceğini,

Acil bir tasfiye ile doğacak ek vergi yükümlülüklerinin neler olacağını, varlığımızı ne kadar düşüreceğini,

Eğer doğru adımlarla bu sürecin geçirilmesi durumunda ortaklarımızın ne kazanımlar elde edeceğini,

Ne kadar sürede para dağıtılabileceği ve bu tutarların ne kadar olabileceği,

Genel kurulumuzda, konunun uzmanı tarafından bilgilendirme yapılması sağlanacak, ortaklarımızın kafa karışıklığı giderilecek, ortaklara paralar dağıtılacak yalanı ve algı operasyonu da ortaya konacaktır. biz kurumsal çalışıyoruz. Kurumsal çalıştığımız için, kurumun ve ortaklarımızın çıkarlarını sonuna kadar savunduğumuz için bugün gönlümüzde, vicdanımızda rahat.

Şimdi şunu söyleyeyim arkadaşlar, ticaretinde milletin arsalarını parsel parsel hiç edenler, kooperatifte sadece ve sadece kendi çıkarları uğruna çalışacaklardır. Adalet mi arıyoruz. ben söyleyeyim adaletli olacaksak önce sanayi de olacaksın, alın teri dökeceksin. Burayı başka odakların planlarının parçası haline getirmeyeceksin.  Sonra da grubunun çıkışının adını adalet koyacaksın. Yok böyle birşey.

değerli ortaklar,

Vaad güzel şey, biz de ‘ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ diyerek, yaptıklarımızı teminat göstererek vaadlerde bulunuyoruz. seçime giriyoruz sonuçta.

Ancak dün ne yaptın ki yarın onu biçeceksin. Kişisel hırslar, caf caflı sözler, bu kurumu kısa sürede çöküşe götürür.

Değerli arkadaşlar,

Şahsım ve yönetim kurulumuz adına koltuk gibi bir derdimiz yok. Biz kurumun bekası için buradayız. ve kurumun bekası için adayız. Süreçte tabi ki değişim olmalı. 1600 ortağımız arasında biraz motive etsek bu işi yapacak bir çok kardeşimiz, arkadaşımız var.

Sizlerin de onaylayacağı, süreç içerisinde filizlenecek birçok esnaf kardeşim var. Onlara bu emaneti teslim edeceğiz. ama şunu söyleyeyim. Sanayi de esnaflık yapan bir kendinize bakın, bir de geçmişin de hamaset ve kişisel zenginleşme dışında birşey bulunmayan bu arkadaşa bakın, gerçeği göreceksiniz.

Uzun lafın kısası ben sizin emanetinize sahip çıkmak için, onu geliştirmek için başkanlığa adayım.

Bu seçim, bunun seçimidir. Eksikliklerimiz olabilir. Hatalarımız olabilir. Ancak biz ortak akıla inanıyoruz. ve sadece işimizi Yapıyoruz. Hamaset değil.

Sizlerin katkılarıyla kooperatifimizi Allah’a şükür çok iyi bir noktaya taşıdık.

Bu süreçte yaptıklarımız ortada

Takdir sizlerin,  takdir kamuoyunun.

Pazar günü saat 11’de gerçekleştireceğimiz genel kurulumuza tüm ortaklarımızı değerli basın mensuplarımızın aracılığı ile bir kez daha davet ediyorum.

Genel kurulumuzun nazillimize, tüm hemşehrilerimize, hayırlı olmasını temenni ediyor, mavi listeye desteklerinizi bekliyoruz.

Son olarak unutulmamalı ki bu genel kurul; ortaklarımızın ve kooperatifimizin geleceğini belirleyeceği gibi huzurunu da sağlamalıdır. Herhangi bir gerginliğe huzursuzluğa mahal vermeyecek, bize yakışan bir şekilde demokrasinin gereğini yerine getireceğiz. Genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Hepinize tekrardan açıklamamıza katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop