Diyarbakır'daki annelere ADÜ’den destek


Bu haber 2019-09-09 17:42:44 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.

 

Diyarbakır’da Hain Bölücü terör Örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatılarını geri almak için HDP Binası önünde 3 Eylül gününden bu yana oturma eylemi yapan Annelere destek ADÜ’den geldi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir yayınladığı destek mesajında şunlara değindi. “Diyarbakır’da evlatları bölücü terör örgütü tarafından kaçırılan annelerin, 3 eylül 2019 salı gününden bu yana başlattıkları haklı mücadeleye; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi olarak destek verdiğimizi bildirir; reşit dahi olmayan çocukları kandırarak ya da zorla kaçırarak gerçekleştirilen bu tür insanlık dışı hareketlerin, ülkemizin birliğine ve beraberliğine, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne gölge düşüremeyeceğinin bilinmesini isteriz.

Ülkemizde yıllardır varlığını sürdüren bu hain oluşumun yerli ve yabancı işbirlikçileri bilmelilerdir ki bu ülkenin temelinde kardeşlik, merhamet, dayanışma duygularıyla dünyaya başkaldırıp birbirine kenetlenen insanlar vardır.

Devletimizin birliğine, vatanımızın bekasına göz dikmiş bu hainler, hiçbir hukuki, ahlaki ilke ve vicdan tanımaksızın kendi vatandaşının canına kast etmiş, bölgenin gelişiminin önünde her zaman bir engel teşkil etmiştir. Üniversite olarak baştan itibaren tarafımızı sadece milli iradenin tarafında, vatandaşımızın yanında yer alarak belirlediğimizi tüm ülke kamuoyuna ilan ediyoruz.

Evlatlarına sahip çıkmak için seslerini duyurmaya çalışan annelerimizin arkasında olduğumuzu, tüm akademik ve idari personelimizle bu haklı mücadeleyi desteklediğimizi ifade ediyoruz. bir bilim yuvası olarak taşıdığımız görev ve sorumlulukların bilinciyle devletimizin öngördüğü her türlü adımda devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı