EFELER BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME KATKI: EFESEM


Bu haber 2019-09-04 04:03:26 eklenmiş ve 128 kez görüntülenmiştir.

‘Herkes için eşit eğitim’ diyen Efeler Belediyesi, Sosyal Etkinlik Merkezi EFESEM’i hayata geçirdi.

Beş yıllık yönetimin ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile sürdürüleceğini vurgulayan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, yüksek ücretlerden dolayı okulu haricinde eğitim desteği alamayan öğrencilere EFESEM ile destek olacaklarını açıkladı.

ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Eğitimde eşitliği sağlamak amacı ile kurulan EFESEM, dar gelirli öğrencilere eğitim desteği sağlayacak ve özel okul öğrencilerine hizmet veremeyecek. Efeler’deki öğrencilerin; eğitim düzeylerini yükseltmek, derslerine ve ödevlerine yardımcı olmak, girecekleri sınavlara önceden hazırlamak ve bunların yanında kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen EFESEM ilkokul üçüncü sınıftan, on ikinci sınıfa kadar olan öğrencilere eğitim verecek.

YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Beni sadece bir belediye başkanı olarak değil, sizler gibi bu topraklarda yetişmiş bir ağabey olarak görün diyen Başkan Atay, “Eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak adına başlattığımız çalışmaların kapsamını önümüzdeki süreçte genişleterek, birçok farklı alanda kurs ve atölyeler oluşturmayı hedefliyoruz. Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında, aydın ufku açık birer Cumhuriyet yurttaşı olma yolculuğunuzda Efeler Belediyesi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

EFESEM İLE EFELER’DE İLK

Gelişmiş ülkelerde yaratıcı drama eğitimleri alan öğrencilerin başarı oranlarında anahtar bir rol olduğun ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Efesem bünyesinde uygulanacak olan aktif eğitim yöntemleri dışında drama dersleri ile öğrencilerin önemli ölçüde farkındalıklarının artacağını belirtti.

 

Öğrenciler, ders ve sanatsal etkinlikler dışında da yaşlarına uygun olabilecek önemli gün ve haftalara yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek toplumsal farkındalık ve yurt sevgilerini pekiştirecekler.

Aktif eğitimler haricinde faaliyetler düzenleyecek olan EFESEM;

- Öğrencileri tiyatro ve sinemaya götürmek

- Okuma saatleri düzenlemek

- Yılsonu etkinlikleri düzenlemek

- Kukla Kulübü

- Müzik Kulübü

- Tiyatro Kulübü

- Rehberlik hizmetlerini sunacak.

Kayıtların Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini belirten yetkililer, EFESEM için ön kayıtları almaya başladıklarını belirttiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı