Emirates Enerji Ödülleri Türk enerji sektörünün başarılı firmalarıyla buluşmayı hedefliyor


Bu haber 2019-09-04 03:58:11 eklenmiş ve 105 kez görüntülenmiştir.

Dubai Yüksek Enerji Konseyi (DSCE), enerji tasarrufunu teşvik etmek ve farkındalığı artırmak amacıyla dördüncü Emirates Enerji Ödülleri'ni başlatıyor. Yenilenebilir enerji kaynakları, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında yenilikçi, uygun maliyetli ve örnek niteliğindeki tedbirleri geliştiren en iyi uygulamaları değerlendirecek yarışma için bu yıl Türkiye'den yoğun katılım bekleniyor. Toplumun farklı alanlarında enerji bilincini geniş bir düzeye yönlendirmek için olumlu bir etkiye neden olan proje ve inovasyonları hedefleyen yarışmaya 31 Aralık'a kadar başvuru alınacak. Yarışmanın ödül töreni ise Dubai Expo 2020 sırasında yapılacak. 
 
Dubai Yüksek Enerji Konseyi (DSCE) üst düzey temsilcilerinin katılımıyla, yarışma programını açıklamak ve ilgili kişi ve kuruluşlara katılım sürecinin ayrıntılarını aktarmak amacıyla 17 Eylül 2019'da İstanbul'da bir tanıtım etkinliği düzenlenecek. Konsey, Türkiye'yi geniş kaynakları ve tecrübeleri nedeniyle enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik için önemli bir pazar olarak görüyor.

2013 yılında başlatılan ve iki yılda bir düzenlenen yarışma, şimdiye kadar Türkiye de dahil olmak üzere Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki 28 ülkeden 90 proje seçti ve 424'ten fazla başvuru aldı. Bu yılın yarışması ise “Sürdürülebilir Enerji için İlham Veren İnovasyon” teması altında düzenleniyor. 31 Aralık'a kadar başvuruları devam edecek yarışmanın ödül töreni, katma değer ve tanınma değeri kazandıran Dubai EXPO 2020 sırasında yapılacak. Kazananların açıklandığı törenin ardından 1 milyon dolarlık ödül, kategori kazananları arasında paylaştırılacak.

17 Eylül 2019'da İstanbul'da gerçekleşecek olan tanıtım etkinliği, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Türk İş Konseyi (Dubai ve Kuzey Emirlikleri) ile işbirliği içinde düzenleniyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı