OTOMOBİLİN EFESİNE, TÜRKİYENİN EFESİ YAKIŞIR


Bu haber 2019-08-19 19:05:13 eklenmiş ve 152 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı planladığı 123. Fabrikası için Nazilli Ticaret odası olarak her türlü girişim için hazır olduklarını ifade ederek şunları söyledi.

Tüm Dünya’da bilinen ve pazarı olan otomobil markası Volkswagen şirketi tarafından Türkiye’de yeni bir fabrika kurulacağı Hükümetimiz tarafından açıklanmış, yer seçimiyle ilgili çeşitli girişimler olduğu ifade edilmiştir.

Bu stratejik yatırımın Nazilli Ticaret Odası olarak sorumluluk sahamızda olan Aydın’ın doğu bölgesinde yapılmasını uygun görüyor, destekliyor ve istiyoruz.

Uygun iklim yapısı, eğitim düzeyinin yüksekliği, lojistik açıdan kolaylıklar barındırması, kara hava ve deniz yollarına yakınlığı nedeniyle bu yatırımın Aydın’ın doğusuna yapılmasının daha uygun olacağı düşüncesindeyiz. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşların ve siyasi parti temsilcilerimizin güç birliği yaparak yatırımın Nazilli, Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu ve Buharkent ilçelerimizin bulunduğu bölgeye yapılmasını sağlamaları gerekmektedir. Bölgemizde yatırıma uygun bir çok alan bulunduğu unutulmamalıdır. Gereksiz siyasi çekişmelerle bölgemizde kurulacak bir fabrikanın herhangi bir sebeple başka bir bölgede yapılmasının sonuçlarına hepimiz katlanmak zorunda kalabiliriz.

Bu konuda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına, İlçe Belediye Başkanlarımıza ve Aydın milletvekillerimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Herkesi kararlılıkla dayanışma içinde yatırımın Aydın’ın doğusuna yapılması için gayret sarf etmeye davet ediyoruz. Nazilli Ticaret Odası olarak bu konuda her türlü çalışmaya ve güç birliğine hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bölgemize yapılacak her yatırım için birlikte hareket etmeli, sen yaptın ben yaptım kavgasına girilmemelidir.

Nazilli Ticaret Odası bu birlikteliğin sağlanması için tüm sorumluluğu üstlenmeye hazırdır.

Türkiye Cumhuriyetinin ilk sanayi kuruluşlarından Nazilli Sümerbank Basma Fabrikasından sonra bölgemize aynı ölçekte bir yatırım yapılmamış, bazı teşebbüslerde amacına ulaşmamıştır.

Bu nedenle 123.tesisini kuracak olan Volkswagen Otomobil Fabrikasının bu bölgeyi tercih etmesinde hiçbir engel olmadığını düşünüyoruz. Yatırım için adı geçen diğer iller sanayileşme açısından belirli bir seviye ulaşmış tabiri caiz ise doymuş bölgelerdir. Bu nedenle belirli bir sosyo kültürel düzeye erişmiş ancak yatırıma ve istihdama ihtiyaç duyan Nazilli Bölgesinin Volkswagen fabrikası için ideal bir seçim olacağına canı yürekten inanıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı