Büyükşehir topu taca atıyor


Bu haber 2019-08-14 18:06:10 eklenmiş ve 104 kez görüntülenmiştir.

 

 

Söke ve Kuşadası’nın içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sarıçay Barajı ihalesinin DSİ tarafından yapıldığını geçtiğimiz gün kamuoyu ile paylaşan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz’un konuyla ilgili açıklamaları ile eleştirilerin hedefi olan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz’dan cevap gecikmedi.

Yavuz yaptığı açıklama da, ‘‘Bunlar oyunu kurallarına göre oynamıyorlar. Ne zaman karşılık veremeyecekleri bir pozisyon ile karşı karşıya kalsalar hemen topu taca atıyorlar.’’ dedi.

 

İKİZDERE BARAJINI YAPAMAYANLAR ŞİMDİ SARIÇAY BARAJINI DİLLERİNE DOLAMIŞLAR

 

Sarıçay Barajı ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı eleştiri oklarını çevirdiği Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı hanımefendi seçim beyannamelerinde yok şu barajı yapacağız, yok bu barajı yapacağız diyerek hemşehrilerimize vaatler verdi. Ama bakıyoruz da yapmış olduğu bir tane baraj yok. Kanun aslında çok açık. Devlet yapsın sen devlete maliyetini 30 yıl içerisinde faizsiz bir şekilde öde. Böyle bir kolaylıkta sunuyor aslında ama gelin görün ki gerçekten çok büyük bir bütçeye sahip olan Büyükşehir Belediyesi tek kuruş ödemiyor. Sosyal medya da büyükşehir belediyesine yakın kaynaklar bana bir çağrı da bulunmuş. Demişler ki, 360 Milyon lira tutarındaki Sarıçay Barajı’nın parasını Büyükşehir Belediyesi ödemesin ve artık bu tartışma bitsin. Bakın topu yine taca atıyorlar. İkizdere Barajını yapamayanlar, barajı yapan DSİ’ye para ödemeyenler şimdi de Sarıçay Barajı yapımında yer almak istemediklerini ifade ediyorlar. Hiç sorun değil. Devletimiz çok şükür ki, güçlü bir devlet. Dik duran, milletinin çıkarlarını ön planda tutan bir lidere sahip olan bir devletiz. Devlet, nasıl ki İkizdere barajını yaptıysa, Allah’ın izni ile Sarıçay Barajını da yapar.’’ dedi.

 

KOÇARLI’YI SUYLA BULUŞTURAN DEVLETTİR

 

İkizdere Barajı suyunun Koçarlı’ya verilmesi üzerine Büyükşehir Belediyesince asılan ve krize neden olan pankartlar konusuna da değinen Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Yine algı yaparak devletin yatırımını çalmaya çalışıyorlar. İkizdere Barajını yapan DSİ’dir. Barajın yapım maliyetinin tamamı DSİ’nin bütçesi olup, Aydın Büyükşehir Belediyesi hiçbir şekilde harcama yapmamıştır. Koçarlı’mız bugün suya kavuştuysa bu Başkan Erdoğan’ın ve dönemin bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nın büyük katkısı vardır. Hiç rol çalmaya çalışmasınlar, bu milletin aklıyla da dalga geçmesinler.’’ dedi.

 

SAHİ BU PARALAR NEREYE GİTTİ

 

FETÖ’nün Belediyeler imamı şüphelisi olan ve şuan tutuklu olarak yargılanmasına devam edilen Erkan Karaarslan üzerinden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yüklenen Yavuz, ‘‘ Danışmanlık hizmeti veren Erkan Karaarslan’ı tanımıyorum demekle olmuyor. CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı hanımefendinin söz konusu FETÖ şüphelisi ile tel görüşmeleri yaptığı HTS kayıtlarında mevcut. Hiç boşuna o benim danışmanım değildi demesin.’’ dedi.

AK Parti’li Yavuz yaptığı açıklama da, ‘‘Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde, belediyeye ait şirketlere atanan yönetim kurulu üyelerinden maaşlarının yarısının toplandığı ve toplanan bu paranın FETÖ’nün Belediyeler imamı olduğu şüphesiyle tutuklu olarak yargılanmasına devam edilen Erkan Karaarslan’ın bacanağına verildiği yönünde bir tanığın Aydın Cumhuriyet Savcılığına vermiş olduğu ifadesi var. Aynı tanık, ifadesinde belgesiz olarak toplanan bu paraların Ankara’ya götürüldüğünü, hangi amaçla kullanıldığını bilmediğini söylüyor. Şimdi buradan sormak istiyorum. Bu paralar kimin talimatıyla belgesiz bir şekilde toplandı ve Ankara’da kime ne amaçla yine belgesiz teslim edildi? Sahi ne oldu bu toplanan paralar.  Bu şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan kişilerden kaçı şuan FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu yönünde ciddi şüpheler olması vesilesiyle tutuklu yargılanan Erkan Karaarslan tarafından bu şirketlere atandı? Tutuklu yargılaması devan eden FETÖ şüphelisi Erkan Karaarslan’ın şirketine danışmanlık ücreti adı altında bu zamana kadar ne kadar ödeme yapılmıştır sormak istiyorum.’’ dedi.

 

MATBAACIYA VE EŞİNE ÖDEDİĞİNİZ HAKSIZ MAAŞLARIN AÇIKLAMASINI YAPIN

 

Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı iki farklı şirkette personel olarak gösterilen bir matbaa sahibine ve eşine bu şirketlerden maaş ödendiğini ifade eden Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘ İşyeri Söke’de olan bir matbaa sahibi ve eşi belediyeye ait iki farklı şirkette işe alınmış. Bu kişiler Söke’de kendilerine ait iş yerlerinde mevcut işlerine devam ettikleri halde belediye şirketlerinden maaş alıyorlar. Sigortaları da yatırılıyor. Hem de aylarca. Bu kişiler şuan halen daha personel olarak gösterilip maaş almaya devam ediyor mu bunu büyükşehir belediye başkanı açıklamak zorunda. Bir şeyi de eklemekte fayda görüyorum. Aydın Büyükşehir Belediyesi şapka, kırtasiye malzemesi gibi ürünleri de yine aynı kişilerden satın alıyor. İnanılır gibi değil. Büyükşehir belediyesi bu kişiye hem maaş ödüyor, hem de aynı kişiden matbaa işleri harici alım yaparak yüzbinlerce lira ödeme yapıyor. Bunun açıklamasını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak zorundadır. Çünkü burada bir hak yeme söz konusu. Aydın’lı hemşehrilerimizin hakkının yenmesine ben müsaade etmem. Büyükşehir Belediyesi yanlılarının tarafıma yapmış oldukları bu tür saldırılar beni asla yıldırmaz aksine daha da mücadeleci yapar. Ben Aydın’lı hemşehrilerimin haklarını korumak adına mücadeleme devam edeceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.’’ dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop