Bülbül İlim yayma Cemiyetinin faaliyetlerini sordu


Bu haber 2019-06-27 17:32:52 eklenmiş ve 120 kez görüntülenmiştir.

 

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Faaliyette bulunan İlim yayma Cemiyetinin faaliletlerini sordu.

Bülbül’ün Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’a yönelttiği soru işe şu şekilde oldu

“Türkiye’nin pek çok ilinde faaliyette bulunan ve hükümete yakınlığı ile bilinen İlim Yayma Cemiyeti’ne bakanlıklardan ve bazı devlet kurumundan bazı taşınmazlar kira, satış, bağış ya da hibe yoluyla verilmektedir.

Özellikle Aydın ilinde Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Cihanoğlu Külliyesi restorasyon çalışmalarının ardından bahsi geçen cemiyete verilirken, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun olduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın binası yine aynı cemiyete konuk evi olarak, Hazineye devredilen Aydın Fen Lisesi’nin eski yurt binası kız öğrenci yurdu olarak ve Nazilli’de FETÖ yurdu olduğu için KHK ile Hazineye devredilen bina yine aynı cemiyete verilmiştir.

Öte yandan devlet tarafından desteğe ihtiyaç duyan ancak “hükümete muhalif” olarak adlandırıldıkları için birçok kurum, STK, vakıf, dernek bu destekten mahrum bırakılmaktadır. Bu durum sosyal devlet anlayışından uzak olduğu gibi “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesini de ihlal etmektedir.

Bu bağlamda;

1- 2002-2019 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti’ne hangi bakanlıklardan ve devlet kurumlarından kaç taşınmaz kiraya verilmiştir? Kaç taşınmaz satılmıştır? Kaç taşınmaz hibe edilmiştir? Kaç taşınmaz bağışlanmıştır?

2- Aynı yıllar arasında İlim Yayma Cemiyeti’nin hangi bakanlıklarla ve devlet kurumlarıyla protokolleri bulunmaktadır? Bu protokoller hangi alanlarda/konularda yapılmıştır? Kaçı devam etmektedir?

3- Protokollerden kaçı askıya alınmıştır? Aslıya alınan ya da iptal edilen protokol varsa gerekçesi nedir?

4- İlim Yayma Cemiyeti’nin yönetim kurulu ve üyeleri arasında bakanlık veya devlet kurumlarında olan kimse var mıdır?”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı