Erim Otoyol İhalesini değerlendirdi


Bu haber 2019-06-12 00:23:51 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim Aydın Denizli Otoyolunun Onaylanması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Erim İhalenin onaylanması ile birlikte Ulaşımın kolaylaşacağını ifade ederek şu değerlendirmelerde bulundu.  “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan bugün Aydın Denizli Otoyoluʼnun onaylandığını açıkladı. 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle otoyolun yapım süresi 3 yıl olarak planlandı. Söz konusu otoyolun 140 kilometresi ana gövde, 14 kilometresi de bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 kilometre uzunluğunda olacak. Otoyol bünyesinde 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesis bulunacak. Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol ayrım kavşağından başlayarak Dalaman üzerinden Yenipazar'a, oradan da Nazilli, Kuyucak, Buharkent ve Sarayköy'ün güneyinden devam ederek Denizli'de son bulacak. Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, Aydın ve Denizli kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale, Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracak. Bu sayede bölgemizde turizm, tarım ve ticaret alanında güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanmış olacak. Biz her zaman sloganımızda da olduğu üzere Yaparsa AK Parti Yapar dedik. AK Parti Aydın Milletvekilleri olarak Aydınʼımızın gücüne güç katarak hizmet aşkı ile yolumuza devam edeceğiz. Hayırlı olsun.”

Otoyul ile ilgili teknik bilgiler şu şekilde

26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Yap-İşlet-Devret İhalesi ile; hizmete açık olan İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan ve İzmir’den Antalya’ya kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan otoyol 154 km uzunluğunda.

Aydın-Denizli Otoyolu ve sonraki etaplarda ihaleleri yapılacak olan Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya Otoyollarının tamamlanması ile İzmir Antalya arasındaki mevcut 580 km devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahat, 440 km otoyol ile 3-3,5 saatlik bir süreye inecek. Bu sayede iki turizm kenti birbirine otoyol konfor ve güvenliği ile bağlanmış olacaktır. Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a, oradan da Kuyucak İlçesi’nin güneyine ulaşmakta.

Sarayköy’ün güneyinden devam eden otoyol, Denizli ilinde son bulmakta. Aydın-Denizli Otoyolu Projesi; Aydın ve Denizli kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale, Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracaktır. Bu sayede Ege Bölgesindeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanmış olacaktır.

Aydın - Denizli Otoyolu 140 km 2x3 şeritli otoyol ana gövde ve 14 km 2x2 otoyol bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 km uzunluğundadır. Otoyol bünyesinde; - 19 adet köprülü kavşak - 33 adet köprü - 19 adet viyadük - 5 adet hizmet tesisi yer almakta olup yapım süresi 3 yıl olarak planlanmıştır. Otoyolda 2 kesim halinde trafik garantisi verilmiştir. Bunlar; - Aydın-Kuyucak Kesimi için 35.000 otomobil eşdeğer/gün - Kuyucak-Denizli Kesimi için 32.000 otomobil eşdeğer/gün’dür. Geçiş ücretleri otomobil bazında km başına 5 eurocent olarak ücretlendirilecek. 26 Mart 2019 tarihinde yapılan ihalede; 5,3 Milyar TL yatırım bedeli ile; 17 Yıl 9 Ay 18 gün teklif vermiş ve en uygun teklif olarak değerlendirildi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı