Meydanlar ve Parkları Özgür Bırakın


Bu haber 2019-06-11 00:57:34 eklenmiş ve 655 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’de yıllardır alışıla gelmiş bir olay var ve bu ne zaman canlar sıkılsa bu olaya başvurulmak adeta adet haline gelmiş bir olay.

Nazilli’de Yıllar sonra ilk kez Ramazan eğlencesi etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinlikler kapsamında 23 Nisan Bayramında Çiçeği Burnunda Yeni Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan eğlence için ekiplerin getirtilmesini ramazan süresince 23 Nisan parkının stant olarak kiralanmasının önünü 1 aylık süre içinde açtı.

Yıllardır alışıla gelmiş her stant açıldığında hep aynı yüzlerin Doğrudan temin yolu ile yada rica ile aldıkları sayılı yerler Nazilli Halkı kafasında kuşku uyandırmaya devam ede dursun. Bu stand işinin arttık bir sona ermesi gerektiği yönünde de halkın beklentisi var.

Nazilli Kestanesi ve İnciri ile ünlü bir yer olmasına karşın neyazık ki Kendi incir ve ürünlerini tanıtacak festivali dahi olmazken, eski usül yöntemler ile stand açıp park ve meydanları işgal etmek akla ve mantığa aykırı şeyler.

Nazilli Büyüyen bir kent olmak için çalışırken neden kendi ürünlerini anlatacak geniş katılımlı bir festival düzenlemiyor. Ha bu festivali düzenlerken, şehrin zenginleri yada incircileri ile değil Halk ile düzenlemek varken niye başaramıyor yada yapamıyoruz Neyi Bekliyoruz?

Ramazan ayı doğaldır Normaldir, yeni seçimler biter bitmez Ramazan Ayı geliyor olması ve alel acele 23 Nisan Parkında etkinliklerin yapılması güzel buna bir lafımız yok Lakin, 23 Nisan Parkında Kurulan Stantların Nazilli’nin en işlek yeri Nazilli Belediye Meydanında yeniden kuruluyor olması ise bizim bu gelenekten bir türlü kurtulamayacağımız Anlamına geliyor.

Örneklemek istemiyorum ama Biraz daha geniş düşünmek lazım. Belediye Meydanı, Parklar  Halkındır Halka ait olan bir yere stant kurup işgal etmek abesle iştigal etmektir.

Sayın Başkan umarım yazımız sonrası bu konuda bir düzenleme yapar ve  bu konu hakkında gereğini yapar diye Ümit ediyorum

Saygılarımla

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop