Yavuz “Tezcan Algı Değiştirme çabasına girdi”


Bu haber 2019-04-27 21:19:28 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

 

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi olan Metin Yavuz ile CHP’li Aydın Milletvekilleri arasındaki HDP Kongresindeki saygı duruşu tartışmaları yeni bir boyut kazandı.

Tezcan’ın Açıklamaları karşısında sessiz kalmayan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, CHP’li Tezcan’ın algı değiştirme çabasına girdiğini belirtti. Yavuz yaptığı açıklama da, ‘‘Çözüm süreci, terörün bitmesi için hükümetimizin attığı samimi bir adımdı. Fakat bu samimiyetimizi farklı şekilde değerlendirmek istediler. Biz silahları gömün dedikçe onlar askerimize, polisimize saldırarak canımızı yaktı. Güçlü devletimiz buna müsaade etmediği için de bu süreç sona erdi.’’ dedi. 

HAMDOLSUN Kİ PKK’YI BİTİRME NOKTASINA GELDİK

 Çözüm sürecinin terörün bitmesi için hükümet tarafından atılan bir adım olduğunu buna rağmen Kandil’in süreç ile ilgili açıklamaları ve PKK tarafından yapılan saldırıların devam etmesi nedeniyle, sürecin sona erdirildiğini ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelenin devam edeceğini belirten Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Çözüm sürecini biz demokratik açılım olarak başlattık. Bu adım hükümetimizin samimi niyetini göstergesiydi. Mesafe aldıkça olayı milli birlik ve kardeşlik projesi olarak zenginleştirerek akil insanlar çalışmasını başlattık. Çözüm süreciyle, ülkemizde terör saldırılarının son bulmasını, Kürt kardeşlerimiz ile bir sorunumuz olmadığını, şanlı Türk bayrağımız altında kardeşçe birleşip yaşamamız gerektiğini anlatmaya çalıştık. İmralı’daki terörist başının kendilerine silahları bırakın çağrısı yapmasına rağmen, Kandil’deki karargahından seslenen Murat Karayılan, ‘’Öcalan ve KCK tutukluları tahliye edilmeden silah bırakmamız mümkün değil.’’ açıklamalarında bulundu.  Terör örgütünün silah bırakmaya niyetinin olmadığını Kandil’den yapılan açıklamalar ve paralelinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da askerimize, polisimize karşı yapılan saldırılar ortaya koydu. PKK ve onun siyasi uzantısı olan HDP, çözüm sürecinin hükümet tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediği için sona erdiğini iddia etseler de bu sürecin neden sona erdiği ortadadır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun yönettiği başarılı operasyonlar ile çok şükür ki, kahraman askerlerimiz ve polislerimiz teröre göz açtırmayan bir mücadele ortaya koyuyor. 2 yılda 3 bin 400 terörist etkisiz hale getirildi. Yurt içinde ve dışında toplam da 15 bin den fazla terör üyesi vardı. Hamdolsun şimdi bu sayı 700’lerin altına kadar indi. Allah’ın izni ile de terörün kökünü kazıyıncaya kadar da bu mücadele devam edecek.’’ dedi.

Gün bir olma, iri olma, diri olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Gün 82 milyon olarak tıpkı bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenme günüdür. Bizim nazarımızda rabiamız; tek millet, tek bayram, tek vatan, tek devlet ilkesine inanan herkes Türkiye ortak paydasında zaten buluşmuş demektir. Cumhur İttifakı işte bu ortak paydanın itici gücüdür, en büyük temsilcisidir. Bu ülkedeki tek kutuplaşma, Türkiye ortak paydasında buluşma ile terör örgütü safında yer alanların kutuplaşmasıdır.

HDP KONGRESİNDE NEDEN SAYGI DURUŞUNDA BULUNDUĞUNU AÇIKLA

CHP’li Tezcan’ın o söz konusu saygı duruşunda neden bulunduğunu bir kez daha soran Yavuz; ‘‘CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, benim CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalıştığımı iddia etmiş. Benim açıklamalarımda partinizi terör ile ilişkilendiren bir ifade göremezsiniz. Sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum bir paylaşımım için tarihin kara sayfasında utanç tablosu olarak kalacağını, siyaset aklının, ahlakının ve vicdanının kabul etmeyeceğine dair iddianıza karşılık, PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin kongresine giderek, o kongre de öldürülen teröristler için saygı duruşunda bulunan sizin tarihin kara sayfasında utanç tablosu olarak kalacağınızı ifade ettim. Buna cevap vermek yerine her zamanki gibi en iyi yaptığınız iş olan algıyı değiştirme çabasına giriyorsunuz. Hükümet olarak bizler, terörle mücadele de bu kadar kararlıyken ve sonuç olarak terörü bitirme noktasına gelmişken, bizim bu terörle mücadelemizde yanımızda olmanız gerekirken PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin kongresinde öldürülen teröristlere saygı duruşunda bulundunuz mu? Bulunmadınız mı?’’ dedi.

31 MART SEÇİMLERİNDE HDP İLE GİZLİ İTTİFAK YAPTINIZ MI?

Tutuklu yargılanan HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Kandil’de bulunan eli kanlı terör elebaşlarının ve CHP İstanbul İl Başkanının açıklamalarını hatırlatan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Açıklamanız da ‘’Hiçbir CHP'li kirli ilişkiler, gizli görüşmeler içerisinde olmamıştır. CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalışıyor.’’ diyorsunuz. Peki, terör örgütü PKK propagandası yaptığı, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği gerekçeleriyle tutuklu yargılanan HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın sandık çağrısını çok kıymetli bulduğunu, Demirtaşın, demokrasi için faşizme karşı mücadele ettiğini ve HDP seçmeni üzerinde oldukça etkili olduğunu düşündüğünü, iktidara kaybettirmek için böyle yapacaklarını, olması gerekenin bu olduğunu ve 31 Mart seçim sonuçlarına bakıldığında, HDP’nin özellikle Türkiye’nin batısında CHP’li adaylara verdiği destek ile bunun başarılı olduğunu ifade eden,   İstanbul İl Başkanınız Canan Kaftancıoğlu’nun ‘‘Faşizme karşı omuz omuza mücadele ettik.’’ açıklamalarına ne diyorsunuz? Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın seçimlere iki gün kala eli kanlı terör örgütünün seçim kararını açıklayarak; ‘‘Erdoğan, Kandil ve Şengali yok edeceğini söylüyor. AK Parti-MHP'ye verilen her oy bize sıkılan bir mermidir. Aday göstermediğimiz yerlerde 'halkımız' kime oy vereceğini bilmektedir. Bizim adayımız yok onun için sandığa gitmemek çok yanlıştır. Gitmemek, oy kullanmamak AKP'ye oy vermek demektir. İktidar dalgası var bunu kırmak ve karşı durmak lazım. Muhalif kesimler var bu illaki ittifak yapmaya gerek yok. Bu devrimci, demokratik bir tutum gereği yapacağını yapmadır." diyerek söz de Millet İttifakını işaret etmesine, diğer elebaşları olan, Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Cemil Bayık ve Sebat Andok’un, ‘‘Kazanamadığınız yerde AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakına kaybettirin çağrısı’’ size neyi ifade ediyor?  Cezaevindeki Demirtaş’ın sandık çağrısı, Kandil’deki elebaşların kazanamadığınız yerlerde Cumhur İttifakına kaybettirin çağrısı ve İstanbul İl Başkanınız Kaftancıoğlu’nun açıklamalarını hatırlatarak sizlere bir kez daha soruyorum. PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile 31 Mart seçimleri için CHP’nin doğuda HDP’yi, batıda ise HDP’nin CHP’yi destekleme anlaşması yapıldı mı? Yapılmadı mı?’’ dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop