Milattan Önce 39 Bin Yıl öncesine gittik

Nazilli’de Karart Resim Atölyesinin hazırladığı ‘Milattan önce 39.000’ konulu resim sergisi Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Sergi salonunda açıldı.
Bu haber 2019-04-16 14:08:28 eklenmiş ve 454 kez görüntülenmiştir.

 

Lütfi Selek Sergi Salonunda 1 hafta boyunca açık kalacak olan Resim sergisine Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Borsası başkanı Nurettin Kırlıoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP ilçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplam 110 eserin bulunduğu sergi hakkında değerlendirme de bulunan Umut Madran: “Altı kişilik ekibimizle birlikte yedi aydır bu sergi için çalışıyoruz. Amacımız Milat'tan önce 39.000 yılından bugüne kadar resmi, sanat tarihini akımları ve ressamlarıyla birlikte Milli Eğitim'e yönelik bir hizmet olarak öğrencilere ve sanatseverlere aktarmak. Sergideki bir diğer amacımız resme duyarlılık oluşturmak. Okullarda resim derslerinin saatlerinin az olması ve Sanat Tarihi'nin olmaması bu sergiyi yapmaktaki çıkış noktamız. Sergiyi hazırlamak için geçirdiğimiz yedi ay, derin araştırmalarla geçti. Üniversiteyi tekrar okumuş kadar oldum. Sergiyi hazırlarken dört ev hanımı da bizlerle birlikte çalıştı. Onlar da bu işi temelden öğrendi. Ekipte Tarih Öğretmeni olan ve Sanat Tarihi ile ilgilenen Mustafa Anbarlı, tarihi ve kronolojik düzenlemede büyük katkı sağladı.” Dedi.

Sanata desteğimiz hep olacak

Sergi hakkında görüşlerini belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Nazilli'de insanların nefes alması ve sanatla buluşması adına her türlü faaliyette birlikte olacağız. Nazilli’miz sanatla nefes alacak” dedi.

Sergi İlçemizin Sanat Anlayışına Katkı sunuyor

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ise; Bu sergiyi yapmak istediklerini söylediklerinde çok merak etmiştim. Sergiyi gezince insanların var oluştan itibaren bir şey üretmeye ve sanatı dışa vurumlarını gördüm. Bu sergi ilçemizin sanat anlayışına büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi

Sergi 1 hafta boyunca açık kalacak ve 110 eser ile birlikte İnsanoğlunun varoluşundan bu gün ki evresine kadar olan yaşam tarzlarını anlatacak

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop