ERDOĞAN NET KONUŞTU

CUMHUR'DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
Bu haber 2019-02-09 16:42:43 eklenmiş ve 266 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın ziyareti kapsamında Kent meydanında Cumhur ittifakı mitingi yapıldı.

Konuşmalara öncelikle Ak parti Aydın il başkanı Ömer Özmen başladı. Özmen konuşmasında; Konuşmaya katılım sağlayan herkesi selamlayarak başladı ve cumhur ittifakı kapsamında uzlaşı sağlanılan Mhp’ye teşekkürlerini iletti. Mhp’nin 50.kuruluş yıldönümü ile ilgili Mhp camiasına tebriklerini ileten Özmen; el ele vererek büyükşehir başta olmak üzere 17 ilçeye talip olduklarını ve alabileceklerine inandıklarını dile getirdi.

Ömer Özmen’den sonra konuşmasına başlayan kişi Mhp Aydın il başkanı Burak Pehlivan oldu. Pehlivan; Konuşmasına Mhp genel başkanı Devlet Bahçeli’nin selamlarını ileterek başladı. Cumhur ittifakı konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını ve Mhp kanadının ülkenin her noktasında olduğu gibi Aydın’da da üzerine düşen çalışmaları yaptığının ve yapacağının altını çizerek meydanda toplanan kalabalığa bu ittifaka destek verme konusunda çağrı yaptı.

Üçüncü konuşmacı olarak Cumhur ittifakının Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Savaş sahneye çıktı. Savaş meydanda toplanan kalabalığa teşekkür edip hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında cumhur ittifakının başarıya ulaşacağı konusunda hiçbir şüphe duymadıklarını ve bu başarıya inandıklarını belirtti. Aydın halkının sırtında bir kambur oluşturan su paralarına dikkat çeken Savaş; Nisan itibariyle su faturalarında %50’ye varan indirime gidileceğini söyledi. Mevcut büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’nu eleştiren Savaş; Aydın’a değil kendine aşık bir başkan söyleminde bulundu ve ekledi; ‘Kendi partisinin amblemini taşımayan muhtarlara randevu dahi vermeyen bir başkan var, 5 yıl boyunca 100 trilyon reklam harcaması yaptı, billboardlara harcanan parayı kesip sokak hayvanları için çalışma yapacağız’ dedi. Sadece Büyükşehir değil 17 ilçenin tamamını istediklerini söyleyen Savaş; Cumhur ittifaka zafere ulaşacaktır açıklamasında bulundu.

Mustafa Savaş’ın konuşmasının ardından 17 ilçe adayı ile birlikte cumhur ittifakı olarak tüm adaylar sahnede vatandaşları selamladılar.

Sonrasında kalabalığın beklediği an geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan sahneye çıktı. Konuşmasına Adnan Menderes’i yad ederek başlayan Erdoğan tüm ilçelerin isimlerini sayarak tüm ilçelere selam olsun dedi. Topluluğa ve yolda kendisine sevgi gösteren vatandaşlara teşekkür ederek şimdiden 31 Mart’ı görüyorum dedi ve ekledi çok çalışacağız ve 31 Mart’ta bu işi bitireceğiz, dedi.  Dün Menderes’in yanında durarak demokrasi mücadelesinde safını belli eden Aydın şimdide beka mücadelesinde safını gösterecektir, dedi.

Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan sloganına kalabalıkla birlikte bir kere daha dile getiren Erdoğan; muhalefete yüklenerek ‘yıkım ekibi ellerini ovuşturarak bekliyor, Chp-İyi parti-Hdp ve Saadet kol kola yürüyor. Geçen seçim soğana patatese ümit bağlamışlardı şimdi domatese bibere ümit bağlıyorlar.

Konuşmasında Mhp’nin 50.kuruluş yılına da yer veren Erdoğan; tüm Mhp’lileri tebrik ederek; Mhp her zaman canı pahasına dik durmuştur. 15 Temmuz’da şehitlerimiz bu iki partiye gönül vermiş kişilerdir. Meydanda başlayan ittifakımız siyaset sahnesinde de yerini almıştır. Geçen seçimlerde olduğu gibi 31 Mart’ta da bu iki partiye gönül veren kardeşlerimizin samimiyetle çalışacağına inanıyorum’ dedi.

Aydın –Denizli otoyoluna değinen Erdoğan 26 Mart’ta ihalenin yapılacağını söylerek  tren yollarındaki gelişmeler ve yapılması planlanan projeleri anlattı. Baraj ve içme suyu hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalara değinen Erdoğan başta atık su olmak üzere Nisan’dan itibaren su faturalarına düzenleme yapılacak dedi. Yaş sebze konusunda gelişimin gerekli olduğunu vurgulayan Erdoğan çalışmaların yapıldığını söyledi.

Pazar ve Market fiyatlarındaki sıkıntıyı bildiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı tanzim satışların devreye gireceğini belirterek bu sorunu çözeceklerini dile getirdi.

İstanbul Kartal’da yıkılan binayı hatırlatan Erdoğan kaçak yapı ve kentsel dönüşüm planlamalarına değinerek sabrımız taştı tüm Türkiye’de olması gereken yapılara kavuşturacağız.

Turizm konusunda hak ettiği yerde olmayan Aydın’ı hak ettiği yere taşıyacağız.

Aydın’a 23,5 Katrilyon yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhuriyet tarihinde böyle bir yatırım yok diyen Erdoğan; açılacak olan eğitim ve sağlık kuruluşlarını vatandaşlara anlattı.

Aydın için bir milletvekilimizi kaybetme pahasına feda ettik ve Aydın’a yakışır pırıl pırıl bir ekonomisti aday olarak belirledik.

2023 hedeflerinde emin adımlarla yürüyeceklerini belirten Erdoğan başkan adaylarını sizlere emanet ediyorum diyerek sözlerine noktayı koydu.

    

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı