Ümmet Akın Oda Başkanları ile bir araya geldi.


Bu haber 2018-12-01 20:08:21 eklenmiş ve 305 kez görüntülenmiştir.

 

TENNUR SOYDEMİR

Germencik Belediye Başkanı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Nazilli Hangar Restoranda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, oda başkanları ve sivil toplum örgütü başkanlarıyla bir araya geldi. ‘Bu gün ben değil oda başkanları konuşacak’ diyen Akın, herkesi can kulağıyla dinleyerek istişare yaptı.

Toplantının amacının oda başkanları ve sivil toplum kuruluşları başkanlarının sorunlarını dinlemek, duygu ve düşünce almak olduğunu belirten Akın, duygu düşünce ve hayallerin aynı olduğunu belirtti.

“Çiftçi kazanırsa esnaf da kazanır”

Ümmet Kalın, katılan tüm üye, oda ve sivil toplum kuruluşu başkanlarına ‘Nazilli’nin seçim sonrasındaki uyması gereken 3 aylık eylem planında neler olmalı’ sorusunu sordu. Oda başkanları bu soru çerçevesindeki bazı önerilerini şöyle sıraladı: “ Bir çevre yolu yapılmalı. İstasyon merkezine ve Beş Eylül’ün oraya otopark yapılmalı. Elektrikten fazla su faturası ödüyoruz. Eski polis okulu arazisi değerlendirilmeli. Ordu ve Hastane Caddesi çok yoğun ve kalabalık olduğundan yolun ortasındaki süslemeler kaldırılmalı ve yollar genişletilmeli. Asayişin olduğu yere alt ve üst geçit yapılmalı. Aydın çok geri kaldı. Portakalımız, incirimiz var ama üretemiyoruz. Tarım geliştirilmeli. Hayvancılık geliştirilmeli. Menderes temizlenmeli. Çiftçi kazanırsa esnaf da kazanır. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız.

“Şeffaf bir belediyecilik anlayışı istiyoruz”

Esnaf Sarayına ihtiyacımız var. Hem kalıcı olur hem de 14 oda ve kooperatiflerle birlikte 30 sivil toplum kuruluşu bir araya toplanarak birlik beraberliğin artması sağlanır. İnşaat sektörü durma noktasına geldi, bunu canlandırarak piyasanın normale dönmesini sağlamak lazım. Şeffaf bir belediyecilik anlayışı istiyoruz. Bizimle gülen, bizimle ağlayan bir belediyecilik anlayışı olmalı” dedi.

“İnsanların cadde, bulvar, yeşil alanlara ihtiyacı var”

Nazilli’ de birçok eksiğin olduğuna ve bölgesel değişimin kaçınılmazlığına vurgu yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, “15-20 sene önce insan ve araç sayısı azdı.  Bu gün ise nüfus ve araç sayısı çoğaldı. İnsanların yaşadığı yeryüzünde cadde, bulvar, yeşil alana ihtiyacı var. Bu yaşam alanları çarpık değil doğru yapılırsa herkes kazanır. Bir örnekle açıklamak gerekirse bölgesel dönüşüm üçayağı vardır. Bunlar: Müteahhit , belediye ve vatandaş. Vatandaşın 200 metrekarelik evini geri dönüşümle 250 metrekareye çıkartmaya çalışırsak tabi bunun için belediyenin de desteği olmalı; hem kaliteli bir inşaat elde edilir hem de bu sektörde çalışanlar kazanır” şeklinde konuştu.

“otopark ücretlerinin cüzi bir miktarı geçmeyeceğine söz veriyorum”

Nazilli’deki en büyük eksiklerden birinin de otopark sorunu olduğunu belirten Akın,

Nazillideki eksiklerimiz çok. Bu güne kadar sivil toplum örgütleri ile belediyenin tam uyumlu çalışamamasından kaynaklanan sıkıntılar mevcuttu. Ben değil biz anlayışıyla hepsini çözebiliriz. Trafik akışı rahatlatılmalı. Otopark sorunundan dolayı vatandaş çarşıdaki esnaftan alışveriş yapamıyor.

Yapılacak otopark ücretinin 1 veya 2 TL gibi cüzi bir miktarı geçmeyeceğine söz veriyorum. Yapılan araştırmalara göre trafik yoğunluğunun yüzde 32 ‘sinin nedeni otopark arayan araçlar olduğu tespit edilmiştir. Biz bu otoparkı gelir elde etmek için değil, vatandaşa hizmet amacıyla düşünüyoruz” diye söyledi.

“Büyükşehir belediyesinin bunları yapmaya gücü var”

Nazilliye yapılabilecek yatırımları anlatan Akın, “  1 milyon nüfusun yarısı 50 yaşın üzerinde. Aydın artık yaşlanan bir şehir. Dezavantajları olduğu kadar bu şehrin güçlü tarafları ve fırsatları da var. Ay yıldız Kalkınma dediğimiz zaman; tarım, turizm, sağlık akla geliyor. Nazillideki en büyük zenginliğimiz; incir, kestane, portakal, zeytin ve zeytinyağı. Bu ürettiğimiz ürünlerin tamamını bir kişi alıp sanayide işlediği zaman vatandaş kazanamıyor. Çiftçi kazanamadığı için üretemiyor. Büyükşehir ve ilçelerle birlikte biz anlayışını benimseyerek eksiklikler giderilmeli çalışılacak.

Partilerin grup toplantı alanı olacağı gibi esnaf, ziraat, ve ticaret odaları için de alanlar oluşturulacak. Tüm odaları bir arada toplayabileceğimiz salonlar yapacağız. Bu alanlar bizim değil, vatandaşların odası olacak. Bu alan içerisinde dışarıdan gelen misafirlerimiz için otel de bulunacak. Büyükşehir belediyesinin bunları yapmaya gücü var” dedi.

Hangar Restoran’da yapılan toplantının ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Nazilli’nin birçok esnafını ziyaret etti.

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı