Yerel Seçimde ittifak arayışı bitti

Beklenen oldu Yerel seçimde Cumhur ittifakı kendi adaylarını çıkaracak.
Bu haber 2018-10-23 15:38:12 eklenmiş ve 426 kez görüntülenmiştir.

 

 

Kamuoyunun son günlerde takip ettiği Af tartışması ve Danıştayın Andımız Kararı tartışması gündeme damga vurmuştu.

Son birkaç günden bu yana AK Parti’den Önce Bekir Bozdoğ, sonra Ömer Çelik Danıştay’ın yanlış bir karar aldığını ifade ederek bu kararın uygulanmasının zemini olmadığını iddia etmiş, ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından Andımız Kararı ile ilgili olarak net söylemlerde bulunarak Alınan kararın doğru ve meşru olduğunu ifade ederek kararın bir an evvel uygulanmasını istemiş bununla yetinmeyerek Bekir Bozdağ’ı ağır bir dille eleştirmişti.

Af Konusunda ise MHP’nin af yasa tasarısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları MHP üzerinde tepki ile karşılanmış ve MHP Lideri Devlet Bahçeli Uyuşturucu ile MHP’nin yan yana konulmasının cehalet değil Cinayet olduğunu söylemişti.

Son 1 haftadan bu yana devam eden polemikler ise grup toplantılarında dile geldi ve beklenen o açıklama MHP Lideri Devlet Bahçeli’den geldi.

Devlet Bahçeli Ne ittifak Arayışımız, Ne ittifak Beklentimiz vardır Biz Kendi Yolumuza tüm il ve ilçelerde adaylarımız ile devam edeceğiz diyerek yerel seçimlerde ittifak olayının resmen kapandığını belirterek şunları söyledi. Önemle diyorum ki hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, geri adıma zorlanmasıyla, yok sayılmasıyla, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak diğer tarafın tahakküm ve dayatmasıyla, üstten bakmasıyla, parmak sallamasıyla yaşayamayacaktır. 

Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla, devamlı çatladı çatlıyor ihbarlarıyla, zamana oynamayla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ve idame ettiremeyecektir. Samimiyet, safiyet, fedakarlık ve dürüstlük olmadan eşitler arası ilişki sürdürülemeyecektir.

Adalet ve Kalkınma Partisi içinde ittifak çabalarını dinamitlemek için sürekli faaliyet içinde olanlar sevinç taklaları atabilirler. Heyetler görüştü görüşmedi, oldu olmadı, yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir.

Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'ne kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi Allah'ın izniyle yapacağız

"BİZ DE HERKES KENDİ YOLUNA DERİZ"

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Sözlerine ise Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan şu cevabı verdi “Görüş farklılıklarımızın cumhur ittifakına gölge düşürmesine izin vermemeliyiz. Biz cumhur ittifakını ülkemizin son yıllardaki en önemli kazanımlarından biri olarak görüyor ve geleceğe taşımak istiyoruz. Bu ittifaka zarar verecek hiçbir işin içerisinde olmadık, olmayız. Milletimizin emaneti olan Cumhur İttifakı'nı gündelik siyasi tartışmaların üzerinde tutulmak istedik. Gördük ki MHP kendisi için çok farklı bir tercih yaptı, saygı duyarız. Söyleyeceğimiz tek şey yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar biz de herkes kendi yoluna deriz." 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Facebook'tayız
Twitter'dayız
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2013 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Bagkur Sorgulama
izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   sex shop   vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   vibratör   iç giyim   sex shop   sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   işitme cihazı