Ticaret Odası Yüksek İstişare Kurulu Toplandı

Ticaret Odası Hizmet Binasında yapılan İstişare Kurulu toplantısında yaklaşan yerel seçimler ve bu bağlamda bölgeye yapılması gereken yatırım konuları görüşüldü.
Bu haber 2018-09-04 12:14:34 eklenmiş ve 639 kez görüntülenmiştir.

Üyelerden alınan taleplerin değerlendirilmesi ile İstişare Kurulunun kendi içinde yaptığı çalışma neticesinde; yaklaşan Belediye Başkanlığı seçimlerinde adaylıklarını ilan edecek kişilere sunularak, adayların bu konular hakkında görüş, öneri ve taahhütlerinin alınmasına karar verildi. Parti ve siyasi görüş ayrımı yapılmadan adaylıklarını açıklayan herkesten istenecek olan “Yatırım İhtiyaçları ve Sorunlar Listesi” bölgemizin ihtiyaç duyduğu yatırım konuları ile yapılması gereken işlemlerden oluşuyor. Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek belediye başkanı adaylarından özellikle altyapı, yol, imar uygulamaları, sanayi ve ticaret alanlarıyla diğer yatırım konularında yapmayı planladıkları projeler ile fikir ve düşüncelerini istenecek.

* Yol, Altyapı ve İmar uygulamaları konusunda yapmayı planladıkları çalışmalar.

 

* Nazilli Sanayi Kavşağı ile Nazilli Otogar Kavşağındaki Trafik yoğunluğunun önlenmesi amacıyla alınacak tedbirler konusundaki düşünceleri.

 

* Aydın-Denizli Otobanından ayrı Nazilli çevre yolu ihtiyacı için yapılması gereken çalışmalar.

 

* Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri arasındaki yetki anlaşmazlığı nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili yapılacak düzenleme ve çalışmalar.

 

* Görevlerine devam eden Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarının tekrar aday olmaları halinde; bu güne kadar hizmet veremedikleri konularda yaşanan sorunlar ve nedenlerinin çözüm önerileri ile birlikte değerlendirilmesi.

 

* Sanayi ve Ticaret Alanı İhtiyacı konusunda planlanan çalışmalar.

 

* Nazilli Otopark Sorunu ve şehir içi trafik düzenlemesiyle ilgili yapılması gereken çalışmalar.

 

* Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri tarafından alınan ilan, reklam ve pano ücretlerinin yeniden düzenlenmesi hakkındaki düşünceler.

 

* Nazilli Tarım Fuarı Alanı için öngörülen sahalar ile ilgili düşünceler.

 

* Polis Meslek Yüksek Okulunun Nazilli’ye tekrar kazandırılmasıyla ilgili yapılması planlanan proje ve çalışmalar.

 

* Bölgemizde yetişen yerel ürünlerin şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistlere satışını sağlayacak (20.000 m2) büyüklüğünde ve tercihen karayolu üzerinde olması gereken ticaret alanı ihtiyacı konusundaki düşüncüler.

 

* Devlet Karayolunun şehir içinden geçen bölümlerindeki çiçekliklerin kaldırılarak araçların kısa süreliğine park edebilecek şekilde yeniden düzenlenmesi ihtiyacı.

 

* Nazilli Eğriboyun Mezarlığının mevcut haliyle bırakılıp ihtiyaç duyulan alanların başka bölgede devam etmesi için alternatif yerlerin tespit edilmesi.

 

* Dövizdeki istikrarsız artışa, yurt dışı kaynaklı ekonomik yaptırımlara karşı birlikte hareket etmek ve ortak tepki verebilmek ülkemizin sağlıklı yönetimi açısından önem taşımaktadır. Maalesef bu tür sıkıntıları fırsata çevirmek isteyen, şahsi menfaatine göre hareket eden kişiler her kriz ortamında ortaya çıkmaktadır. Elindeki ürünü saklayan, stoklayan daha yüksek fiyatlara satış yapmak amacıyla bir anlamda karaborsa yaratan bu kişilere fırsat vermemeli, hep birlikte engel olmalıyız. Bu etik olmayan hareketler sadece ekonomik neticeler değil, Türkiye’yi istikrarsızlaştıran olayları da başlatmaktadır. Bu istenmeyen durumun önlenmesi veya engel olunması hususunda görüşlerin belirlenmesi.

 

* Belediye Başkan adaylarının yapmayı planladıkları çalışmaları ve projeleri NTO üyeleriyle paylaşmaları için Odamıza davet edilmeleri.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Nuri ARSLAN; Ülkemiz her anlamda gelişmek ve büyümek için çaba sarfetmektedir. Çok zengin ve sınırsız üretim kaynakları olan bir ülke değiliz. Modern üretim teknikleri,

teknolojik altyapı olarak yerli ve milli olma mücadelemiz devam etmekle birlikte istediğimiz noktada olduğumuzu söylemek için henüz erken. Bu nedenle geleceğimiz ile ilgili konularda karar verirken her konuda bize faydalı olacağını taahhüt edecek, sözünün arkasında duracak kişilerle çalışmak zorundayız. Sadece gönlümüze hoş geleni değil , bu bölgenin ihtiyaç analizini yapmış, bilinçli, sorunlarımızı kendi sorunları yapacak, sadece söyleyen değil aynı zamanda çare bulan, Sanayici ve tüccarımızın elinden tutacak, projelerimizi destekleyecek yöneticilere ihtiyacımız var. Nazilli Ticaret Odası olarak bütün partilere eşit yakınlıktayız. Ancak önümüzdeki süreçte Belediye Başkanlığı adaylığını açıklayacak arkadaşlarımız, İstişare Kurulu’nun tespit ettiği konularda biz iş insanlarını ve tüccarımızı ikna edici düşünce ve projelerle çıkmak zorundalar diye düşünüyorum- dedi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop