Doğa Koleji Basın mensupları ile iftar’da bir araya geldi.

Türkiye’de eğitim zincirlerinin en önemli halkalarından birisi olan Doğa Okullarında değişimden sonra Basın mensupları ile bir araya geldi.
Bu haber 2017-06-09 19:59:26 eklenmiş ve 1185 kez görüntülenmiştir.

 

 

-Doğa Koleji Genel Müdürlüğü yetkilileri ve basın mensuplarının hazır bulunduğu İftar yemeğinde bir araya geldi.

 

 

Aydın Elit Restoranda bir araya gelen Doğa Koleji yetkilileri ve basın mensupları uzun süre sohbet etti.

Doğa Koleji Metal Yapı Konut Sahibi Ömer Saçaklıoğlu tarafından alınmasından sonra da büyük değişime sahne oluyor. İlk kez Basın mensupları ile ileride neler yapılacak konusunun anlatıldığı iftar yemeğine Doğa Okulları Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’de katıldı.

Lüle Basın mensupları ile iftar yemeğinden önce ve iftar yemeğinde uzunca süre sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.

Genel Müdür Ali Rıza Lüle Yemekte yaptığı konuşmada şunlara değindi. “Bildiğiniz gibi, 2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının  yaşandığı kurum olan Doğa Koleji, 105 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük okullar grubu. Doğa Koleji’nin yeni sahibi Metal Yapı Konut, Ömer Saçaklıoğlu tarafından 1980 yılında kuruldu. Şirket bünyesinde, inşaat, akaryakıt, enerji, gıda, perakende, AVM işletmeciliği ve otelcilik sektörlerinde 20 aktif şirket bulunuyor.

İnşaat sektöründe kalite standardını belirleyen, vergi ödülleri, mimari ödüller ve çeşitli kurum ödülleri gibi sayısız başarısı bulunan Metal Yapı Konut’un eğitime verdiği önem ve destek Doğa Koleji’nin lider konumunu hem koruyacak hem de daha üst noktalara taşıyacaktır.

Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde de başarıyı grafiğini her zaman daha da yukarı taşımayı temel misyonumuz olarak görüyoruz.

Eğitimin yanı sıra, sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarımızla da öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ediyor. Bu sene de Genç Erkekler kategorisinde  Dünya Şampiyonluğu ile başarımızı bir kez daha taçlandırmış olduk.

Doğa Koleji, klasik ezberci eğitim kalıplarını yıkarak eğitime getirdiği yenilikçi yaklaşımla tanınıyor.

Bizler, ‘yeni nesil eğitim’ felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye önem veriyoruz.

Açıkçası bu çabalarımızın karşılığını da alıyoruz.  Öğrencilerimiz her yıl TEOG, YGS/LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atıyor, uluslararası çapta ödüller kazanıyor. Bu sene TEOG’da yaklaşık 500 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi.

Doğa Koleji, ortaokulda öğrenci merkezli SOES, lisede t-MBA gibi özgün ve modern eğitim modelleri, dünya standartlarındaki eğitim teknolojileri, akademik ve sportif başarıları, konsept okulları, uluslararası vizyonuyla Türk eğitim sistemine pek çok ilki getirmeye devam ediyor.

Her biri alanında deneyimli, başarısını kanıtlamış isimlerden oluşan ekibimizle önümüzdeki 3 yılın hedeflerini belirleyerek yol haritamızı oluşturmuş durumdayız.

Bundan sonraki hedeflerimiz; Akademik başarılarımızı ve yabancı dil eğitimindeki başarımızı daha da ön plana çıkartmak. 

Türkiye’de eğitim sektörü hızla büyüyen bir yapı arz ediyor.

 Özel okul  oranı 2013/14 eğitim- öğretim yılında sadece % 4.4 iken bugün % 8’ler seviyesine ulaşmış durumda.  Orta gelir sınıfının büyümesi, eğitime harcanan paranın aile bütçesindeki oranının artması, hükümetimizin özel okula gidecek ailelere destek vermeye başlaması, temel liselerin/dershanelerin özel okullara dönüştürülmesi bu büyümenin başlıca nedenlerini oluşturuyor.

MEB’in 2018/2019 dönemi için özel okul büyüme hedefi  %12 seviyesinde. OECD ortalamasının %17 olduğu gözönüne alındığında Türkiye’de özel okul alanında daha gidilecek çok yol var ve önümüzdeki 2-3 yılda sektörün bir bu kadar daha büyüyeceğini öngörüyoruz

Doğa’da Bursluluk

Biz, ülkemizin başarılı çocuklarına el uzatmanın en önemli görevlerimizden biri olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla, her yıl düzenlediğimiz bursluluk sınavlarıyla, kurum olarak başarılı olan ancak özel okula gidecek maddi imkanı bulunmayan çocuklar için eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyoruz.

“Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz”

Başarılı öğrencilerin en iyi eğitimi görmesi için bulunduğumuz her il ve ilçede en iyi öğretmen ve yöneticilerle çalışıyoruz. Her öğrenciye başarısı ölçüsünde yüzde 100’e varan oranlarda burs veriyoruz. Bu yıl Ocak ayında düzenlediğimiz bursluluk sınavına 10 günde 103 bin gibi rekor bir başvuru aldık. Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz.

Doğa Koleji Aydın Kampüsü  2011 - 2012 eğitim ve öğretim yılında kapılarını açtı

 

Kurumumuzun bilinen eğitim kalitesini, Aydınlı çocuklarımıza taşıyan bu kampüsümüzde anaokulundan itibaren yabancı dil öğrenmeye başlayan öğrencilerimiz, ilköğretim seviyesinde ikinci yabancı dilde de ustalaşmaya başlıyor.  Geniş sosyal alanları, kapalı ve açık spor salonları, yüzme havuzu, ekoloji bahçesi ile bir okuldan fazlasını sunan Aydın Kampüsü, modern eğitim tekniklerini kullanarak ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Anadolu’da kurumumuza olan  güven ve ilgi oldukça büyük. Akademik alandaki başarılarımız, Doğa’ya özgü geliştirdiğimiz eğitimmodelleri, yabancı dil eğitim, Doğa’nın 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet) ve elbette profesyonel eğitim kadromuz tercih edilme sebeplerimizin en başında gelmektedir.

 

 

 

 

 


ETİKETLER : Doğa Okulları Aydın Nazilli Denizli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA